Nemovitosti ve Španělsku

Informace

O pobřeží Costa del Sol

Costa Del Sol - sluneční pobřeží zaujímá asi 300 km na jihu Španělska a je ze severu chráněno pohořím, které zabraňuje přístupu chladného vzduchu a deště. Málo srážek, neustálý vánek a příjemné teploty po celý rok udělaly z Costa del Sol nejnavštěvovanější místo Andalusie, neboť se pyšní 300 slunečními dny v roce, širokou paletou kvalitních hotelů, ale hlavně dlouhými krásnými plážemi, čistou vodou, širokou nabídkou zábavy, nákupů, sportu, proslulou španělskou kuchyní a přátelskými místními obyvateli, kteří si turistů cení.

Milovníci přírody a historie ocení okolní nádhernou krajinu, hory vypínající se nad pobřežím, bílé andaluské vesničky a blízkost historicky zajímavých míst – Malagy, Sevilly, Granady a paláce Alhambry, Cordoby a v neposlední řadě Gibraltaru. Vyznavače sportu a hlavně golfu plně uspokojí velké množství kvalitních golfových hřišť. Díky skvělé poloze je zde široká nabídka výletů, ze které si vybere každý. Na Costa del Sol naleznete vše, co můžete potřebovat pro strávení klidné, nebo naopak aktivně prožité dovolené.

Marbella

Nejznámější letovisko na pobřeží Costa del Sol, které je vyhlášené jako luxusní cíl dovolené. Mnohé hvězdy – herci a zpěváci z celého světa, si vybrali Marbellu za letní sídlo a v přístavu Puerto Banus můžete potkat řadu světových celebrit. V centru starého města najdete plážovou promenádu, moderní i typickou andalusskou architekturu. Asi 4 km od centra Marbelly je vyhlášený přístav Puerto Banus, kde je řada luxusních butiků, restaurací, jachet a plachetnic. Celá oblast je rájem pro sportovce, příznivce vodních sportů, golfu i tenisu. Transfery z letiště: asi 1 hod. 15 min.

Vše o koupi

Kupní cena nemovitosti

Ceny nemovitostí jsou uváděny bez DPH - u nových nemovitostí činí 7%, nebo bez daně o převodu majetku - u nemovitostí již jednou zapsaných v katastru se pohybuje v rozmezí 6-7%.

Kupní smlouva

Cizinci mají při koupi nemovitosti stejná práva jako Španělé. Mezi prodávajícím a kupujícím se uzavírá kupní smlouva, která obsahuje všechny dohodnuté body. Při dovršení smluvně dohodnutého termínu o převzetí majetku a vyrovnání dohodnuté ceny zákazníkem se provádí notářský zápis o převodu majetku (tzv. escritura neboli dokument o vlastnictví). Následuje zanesení do pozemkových knih (Registro de la Propiedad).

Daně a další poplatky spojené s nákupem nemovitostí

Nové nemovitosti:
DPH: 7 % z celkové prodejní ceny. Notářské poplatky a ostatní daně: 2 - 3 %
Placené služby:
Roční platba daně vyplývající z vlastnictví nemovitosti
Roční platba z majetku (z nemovitosti), která se platí obci se v současnosti pohybuje ve výši přibližně 0,7% z ceny nemovitosti. Pouze pro orientaci: u vesnického domku činí cca 52 Eur ročně, u dvoupokojového bytu cca 165 Eur a u třípokojové vily cca 250 Eur ročně.

Služby spojené s pobytem v zástavbě (úklid okolí, čištění bazénu, zahradnické služby atd.) jsou přibližně 150 EUR za rok. Poplatek za vodu je 0,4 - 0,8 EUR za kubík. Elektřina stojí 0,09 EUR za Kwh. Plyn asi 6,5 EUR za kWh. Telefonické služby: 0.3 EUR městský hovor a asi 1 EUR mezinárodní za minutu. Odvoz odpadků stojí 70 EUR ročně. Průměrně za apartmán ve velikosti 100 m2 se dvěma ložnicemi a dvěma koupelnami, předsíní, kuchyní, terasou pro rodinu o třech nebo čtyřech členech stojí všechny služební poplatky asi 600 až 700 EUR ročně při stálém pobytu v apartmánu.

Doklady obvykle požadované bankou ve Španělsku při uzavírání hypoteční smlouvy

 • ověřený překlad daňových přiznání fyzických a právnických osob za poslední 3 roky, nebo
 • ověřený překlad potvrzení o příjmech za poslední 3 roky vydaný zaměstnavatelem
 • v některých případech požadují banky, aby žadatel o hypotéku (fyzická i právnická osoba) prokázal, že vlastní nějaký majetek ve své zemi - předložit ověřený překlad výpisu z katastru nemovitostí (pokud je majetek ve vlastnictví manžela, který není žadatelem hypotéky, je třeba předložit přeložený oddací list)
 • popř. bankovní reference

O golfu na pobřeží

Costa del Sol - ráj existuje!

Pod vcelku odvážné tvrzení v titulu článku by se asi s nejlepším svědomím podepsala většina těch, kteří toto půvabné pobřeží ve španělské Andalusii navštívili, příznivci golfu by pak své jméno asi i několikrát podškrtli, aby tak zdůraznili jeho pravdivost…

Pobřeží golfu

Na závěr se nelze nezmínit o tom, jak Costa del Sol přišlo ke své přezdívce „Pobřeží golfu“, která je - na rozdíl od mnoha jiných - absolutně pravdivá. Díky vysoké koncentraci hřišť jde totiž o vůbec neoblíbenější golfový „region“ Evropy! Některé důvody obliby jsou nasnadě - nádherná příroda, příznivé celoroční klima, výhodné letecké i pozemní spojení, bezpečí, přátelské chování místních obyvatel, výtečná gastronomie, skvělá vína. Hodně z toho ovšem nabízí i jiná letoviska, tajemství úspěchu zřejmě tkví v tom, že prakticky všechna hřiště jsou snadno dostupná a každý si ho vybere podle svého gusta, od začátečníků až po „profíky“ - ti se určitě vydají do světoznámé Valderramy , kde se pořádají tak prestižní turnaje jako je Ryder Cup či Volvo Masters.

Mnoho - hlavně luxusnějších - hotelů má navíc v „povinné výbavě“ vlastní hřiště, aby se hosté nemuseli nikam obtěžovat, například Westin La Quinta Golf Resort. Tento elegantní komplex nabízí (kromě sto sedmdesáti útulně vybavených pokojů v typicky andaluském stylu) i mistrovské hřiště se sedmadvaceti jamkami, golfovou akademii, putting green, driving range, pro shop, klubovnu s barem a restauraci s panoramatickým výhledem do okolí…

Služby

Zkouška bydlení

Oddechněte a posuďte kvalitu a lokalitu námi nabízených nemovitostí.

Prázdninový apartmán pro max. 4 osoby.

Náš apartmán v jižním Španělsku na pobřeží Costa del Sol je kompletně a luxusně zařízený. Slunečná terasa s krásným výhledem na moře a poklidné místo tohoto residenčního objektu Vám pomůže vychutnat všechny sluneční tohoto kraje. Tento nově postavený apartmán obsahuje obývací pokoj s rozkládácí sedačkou a otevřenou kuchyní a jednu ložnici s dvojitou postelí.

Kuchyň je vybavená kompletním zařízením, celý apartmán je klimatizovaný. Přesvědčte se sami o jeho vysoké kvalitě. Celý blok je chráněn ochrankou a i byty jsou vybavené alarmem. Každá budova má svůj vlastní venkovní bazén a zahradu. K apartmánu patří jedno podzemní parkoviště.

Restaurace, nákupní centra, pláže a golfová hřiště jsou nedaleko. Leží přesně v polovině cesty mezi Malagou a Marbella. Nedaleký jachetní přístav Puerto Banús nabízí i pro nejnáročnější klientelu přístavní místa pro jachty a luxusní nákupní střediska a restaurace.

Mezinárodní letiště Malaga je vzdáleno pouhých 30 km a je po dálnici velice snadno dostupné. Ceny za pronájem jsou odstupňovány podle tří sezón a zahrnují všechny poplatky související s užíváním apartmánu. V případě, že si jej objednáte na dobu kratší než 6 nocí účtujeme separátní poplatek za konečný úklid ve výši 30 EUR.

Výhodná poloha v městečku Calahonda, Mijas zaručuje přístup na překrásné pláže španělského středozemí. Mijas leží přesně v polovině mezi okresním městem Malaga a nejkrásnějším městečkem Marbella. Nedaleko se i nachází exklusivní jachtový přístav Puerto Banús, který je známý jako letovisko španělské high-society a několik proslulých golfových středisek.

Ceník:

Nízká sezona: 70 EUR / Noc - 465 EUR / týden (leden, únor, březen, listopad, prosinec)

Střední sezona: 105 EUR / Noc - 700 EUR / týden (duben, květen, červen, září, říjen)

Vysoká sezona: dle dohody EUR / Noc - 815 EUR (červenec, srpen, Velikonoce a Vánoce)

V ceně je zahrnuto:

 • všechny poplatky a služby související s apartmánem
 • parkovací místo pro jedno vozidlo
 • možnost používaní bazénu
 • od 6 zaplacených nocí odpadá poplatek za konečný úklid.

Slevy: 20% pro zákazníky naší společnosti s úmyslem koupě či návštěvy našich nemovitostí ve Španělsku. (Sleva se nevztahuje na měsíce červenec a srpen)

Příplatek: při pobytu menšího něž 6 nocí účtujeme jednorázový poplatek za úklid apartmentu ve výši 30 EUR.

Prohlídka nemovitostí

Pro naše klienty organizujeme prohlídku nemovitosti na místě. Sdělte nám prosím možné termíny a my za vás vše zařídíme. Během Vašeho pobytu si prosím zarezervujte 2 – 3 dny k prohlídce nemovitostí. Rádi Vás přivítáme v naší kanceláři v Malaze, kde Vám pomůžeme najít nemovitost podle Vašich přání.

Také pro Vás zajistíme ubytování a pomůžeme Vám najít nejvhodnější letecké spojení. S jakýmikoliv dotazy, neváhejte a obraťte se na nás.

Home Care pro Váš byt

Ve spolupráci s našimi partnery ve Španělsku nabízíme tyto doplňkové služby:

Zařízení a dekorace bytu

Home Care za Vás zařídí a nahrne vybavení Vašich nemovitostí. Nabízíme několik různých cenových variant těchto služeb, kde podle Vašich přání bude vybráno, koupeno, dovezeno a nainstalováno vybrané zařízení a bytové doplňky.

Údržba a obhospodařování Vašich nemovitostí
A. základ

Abyste se mohli kdykoliv bez obav vrátit, postaráme se o údržbu Vaší nemovitosti i během vaší nepřítomnosti.

 • Vyvětrání všech pokojů
 • Kontrola všech elektrických spotřebičů, instalací a vody
 • Kontrola záchodů a koupelen
 • Kontrola zdí, okapů, zaplavení či vlhkosti
 • Kontrola dveří a oken
 • Kontrola odpojení všech spotřebičů v bytě
 • Kontrola a test klimatizace a topení
 • Kontrola insektů a jiných škůdců
 • Všechny telefonáty a jiné náklady spojené s touto službou jsou hrazeny námi.
 • Veškeré klíče budou uschovány v naší kanceláři.
B. Plus

Balíček Plus obsahuje mimo základu další služby:

 • Zvláštní prohlídky a inspekce v době špatného počasí, silného větru a podobně.
 • Zadržování a skladování veškeré korespondence (e-mail a pošta)
 • Vyřizování veškeré úřední korespondence týkající se vaší nemovitostí

Dále nabízíme širokou paletu služeb co se týče přestaveb a vybavení vašich nemovitostí jako například výměna oken, skel, nové podlahy, veškerá různá instalační zařízení, klimatizace, telefon, internet, satelity, pojišťovací služby.

Čištění a úklid
A. základ
 • Úklid a údržba podlah
 • Stírání prachu ve všech pokojích
 • Úklid toalet a sprch
 • Úprava postelí (bez převlečení)
B. Standard. Obsahuje Základ plus:
 • Venkovní a vnitřní čištění oken
 • Úklid kuchyně venkovní
 • Balkon podlahy a nábytek
 • Převlékaní postelí a praní
 • Důkladné čištění koupelen a toalet
C. Plus obsahuje předchozí služby plus:
 • Důkladný úklid i za nábytkem
 • Oprašování a leštění nábytků a rámů
 • Důkladné vyčištění kuchyně i zevnitř a všech přístrojů
 • Mytí venkovních a vnitřních dveří

Rádi nabídneme Vaši nemovitost během Vaší nepřítomnosti k pronájmu. Postaráme se o výběr klientů, jejich platby a celkovou kontrolu Vašeho inventáře.

Máte-li jakékoliv dotazy k námi nabízeným službám, neváhejte a zkontaktujte nás.

Atraktivní nabídky